Ekonomi

Özdağ: Kemal Bey altılı masayla görüşecek

Özdağ, Flash Haber TV’nin canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İkinci tipe giren cumhurbaşkanı adaylarından birine destek vermeye karar verdiklerini belirten Özdağ, seçmenlerinin doğrudan o adaya oy vermeyeceğini, durumu sorguladıktan sonra karar vereceğini söyledi. A’ya oy veren seçmeni de ikna edecek şekilde meseleye yaklaşmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun son açıklamalarına işaret eden Özdağ, “Gözlerimi kapattım, kendi kendime konuşuyor sandım” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Ümit Özdağ, bir soru üzerine, 14 Mayıs seçimlerinin ardından Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın yüz yüze görüştüğünü belirtti.

Yarın Kılıçdaroğlu ile de görüşeceğini belirten Özdağ, Oğan’ın yarın Kılıçdaroğlu ile de görüşeceği yönündeki söylentilerin hatırlatılmasının ardından bu konuda herhangi bir bilgisinin olmadığını belirtti.

Özdağ, Kılıçdaroğlu ve Ogan ile üçlü görüşme yapabileceklerini ve bunun yarın netleşeceğini belirtti.

“Yarınki toplantıdan bir destek açıklaması olasılığı var mı?” sorusu üzerine Özdağ, “Yok bu süreçler o kadar kolay değil. Kendisiyle görüşeceğiz, Sinan Bey ile görüşeceğiz. Muhtemelen Sinan Bey ve Kemal Bey olarak biz görüşeceğiz. Tabii ki Kemal Bey konuyu görüşecek.” altılı masada bir araya getireceğimiz fikirler dizisi. Bu bir süreç gerektiriyor ama hızlı olabiliyorlar. Öte yandan başka konuşma dizileri de gerçekleşebiliyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu