Haber

TİP’ten Mersin açıklaması: Sandık güvenliği tehlikede

Dün akşam sosyal medya TİP Mersin hesabından paylaşılan videoda Mersin milletvekili adayı Hakan Güneş, Yüksek Seçim Kurulu’nun fiziki alan yetersizliğini gerekçe göstererek seçim sürecini takip edecek görevlilere kısıtlama getirdiğini duyurdu.

Hakan Güneş’in açıklaması şu notla paylaşıldı:

“Sandık güvenliğimiz tehlikede! YSK, seçime 16 saat kala Mersin’de ilçe birleştirme işlemlerini takip edecek görevli sayısını ‘fiziksel alan’ bahanesiyle sınırlandıracak. Bir yetkilimiz nasıl denetleyecek? 5 bilgisayarda girilecek dakikalar?”

Hakan Güneş, Yüksek Seçim Kurulu’nun yeni bir hukuksuzluğa imza attığını belirterek, şunları söyledi:

“Bildirilen karara göre ilçelerde birleştirme işlemlerinin yapıldığı salonların fiziki yetersizliği nedeniyle takip sürecini yürütecek parti yetkilisi ve avukat sayısı azalmış, ilçeler inisiyatif almıştır. bu konuda.

Özetle, işlem beş bilgisayardan yapılacak ve beşiyle de ilgilenecek bir kişi olacak. Bir parti kendi başına bir sürecin nasıl yapıldığını tam olarak takip edemeyecek. Buna izin vermeyeceğiz.

Şimdi Mersin’e intikal eden ve muhtemelen diğer illere de intikal edecek olan bu karara karşı tüm vatandaşlarımızı seslerini yükseltmeye davet ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

haberkose.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu